Hoppa till sidans innehåll

USK-loppet 2018 Ungdom


Klass 25 Pojkar 9      
Placering Namn År Klubb Tid
1 Anton Arvidsson 2009 Brattås CK 5,57
2 Viktor Jernberg 2009 Hälle IF 6,16
3 Andor Zackrisson Ljung 2009 Hälle IF 6,24
4 Oliver Emanuelsson 2010 SK Granan 7,37
         
         
Klass 23 Pojkar 11      
Placering Namn År Klubb Tid
1 Herman Istad 2008 IK Granit 9,39
2 Algot Tersing 2008 TFIK 10,00
3 Edvin Nordvall 2008 Vänersborg 11,00
4 Theo Wigell 2008 IK Granit 11,08
5 Måns Wedberg 2008 Hälle IF 11,20
6 Anton Bernardsson 2007 Hälle IF 12,52
7 Benjamin Karlsson 2007 IK Oddevold 12,58
         
         
Klass 19 Pojkar 15      
Placering Namn År Klubb Tid
1 Alexander Carlsson 2003 Hälle IF 8,18
2 Jonas Magnusson 2004 Hälle IF 8,47
3 Ludvig Jernmark Burrows 2003 Hälle IF 9,20
4 Isac Missin   brattås CK 9,52
5 Albin Olausson 2004 Brattås CK 10,33
6 Isak Einarsson 2004 Brattås CK 10,54
         
         
Klass 26 Flickor 9      
Placering Namn År Klubb Tid
1 Hanna Strand  2009 Hälle IF 5,57
2 Hilda Stenstavold  2009 Hälle IF 7,11
3 Maja Karlsson 2010 IK Orient 8,05
         
         
Klass 24 Flickor 11      
Placering Namn År Klubb Tid
1 Ester Strand  2007 Hälle IF 10,05
2 Natalie Davidsson 2007 Brattås CK 10,16
3 Agnes Knauer   Hälle IF 11,11
         
         
Klass 22 Flickor 13      
Placering Namn År Klubb Tid
1 Nelly Elned  2006 Hälle IF 9,41
2 Camilla Duff 2005 Hälle IF 9,53
3 Philippa Duff 2005 Hälle IF 9,59
5 Malva Arvidsson 2006 Brattås CK 10,02
6 Sofie Bernardsson 2005 Hälle IF 11,14
7 Molly Bergstrand 2006   11,26
         
         
Klass 20 Flickor 15      
Placering Namn År Klubb Tid
1 Tilda Knauer   Hälle IF 9,23
2 Hilda Törngård  2004 Hälle IF 9,29
3 Moa Höögs 2004 Hälle IF 10,39
         
         
Klass 18 Flickor 17      
Placering Namn År Klubb Tid
1 Alva Olausson 2002 Brattås CK 12,31

 

Pojkar och Flickor upp till 8 år    
       
Placering Namn År Klubb
1 Ellen Bernhardsson 2010 Hälle IF
2 Ruth Strand 2011 IK Granit
3 Hilma Olausson 2010 Brattås CK
4 Viggo Kristensson- Pettersson 2011 USK
5 Sixten Thörnberg 2011 IFK Vänersborg
6 Lukas Nordvall 2012  
7 Filip Kampf 2011 IK Granit
8 Fanny Almfjärd 2012  
9 Alvar Tersing 2013 TFIK
10 Alice Jernberg 2012 Uddevalla
11 Santino Svensson 2011  
12 Vilmer Fernström 2013 Uddevalla
13 Loke Karlsson 2013  
14 Sigrid Thörnberg 2014 IFK Vänersborg
15 Sixten Rungberg 2014  
16 Thilde Fernström 2015 Uddevalla
Uppdaterad: 06 OKT 2018 22:28 Skribent: Monica Pettersson
Epost: Adressen Gömd

 

 

Träningskläder 

Exklusiv tränings/fritidskollektion för dig som är medlem i USK. Välkommen att prova och köpa i Bjursjöstugan.

Tränings- och tävlingskläder finns att att se under Kläder. 

För boulesektionen finns fler kläder under fliken Boule.

Postadress:
Uddevalla SK
Bjursjöstugan, Box 145
45116 Uddevalla

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info