Hoppa till sidans innehåll

USK-loppet 2017 Vuxna


       

Resultatlista 10 km

   
       

Klass 1 Män Elit

   

Placering

Namn

Klubb

Tid

1

Samuel Fitsumbrhan

Hälle IF

33,24

2

Theodor Eliasson

IK Granit

34,56

3

Anton Frisk

Munkedal

36,34

4

Yonis Jamac

Trollhättans IF

36,39

5

Rickard Andreasson

USK

39,39

6

Andreas Klasson

Hälle IF

40,39

 

Klass 2 Kvinnor elit

   

Placering

Namn

Klubb

Tid

1

Samrawit Mengsteab

Hälle IF

36,43

       

Klass 3 Män 35

   

Placering

Namn

Klubb

Tid

1

Anders Byström

Uddevalla IS

40,30

2

Dashiel Maloney

USK

40,37

 

Klass 4 Kvinnor 35

   

Placering

Namn

Klubb

Tid

1

Therese Eriksson

Friskis&Svettis Vbg

47,47

2

Tove Anger

örebro AIK

49,42

3

Mina Anger

TNT Trollhättan

50,14

4

Åsa Pahlen

GKN Aerospace

50,59

       

Klass 5 Män  40

   

Placering

Namn

Klubb

Tid

1

Henrik Vangenmo

IK Granit

38,40

2

Mattis Kottlow

TIF

39,34

3

Stefan Andersson

USK

44,09

 

Klass 6 Kvinnor 40

   

Placering

Namn

Klubb

Tid

1

Linda Emerfält

Henån

47,10

       

Klass 7 Män 45

   

Placering

Namn

Klubb

Tid

1

Emanuel Olsson

GKN Aerospace

42,43

2

Petter Malmström

USK

46,22

3

Gustaf Tobiesson

USK

47,07

4

Patrik Wikström

USK

47,13

       
       

Klass 9 Män 50

   

Placering

Namn

Klubb

Tid

1

Björn Palmestål

OK Skogsvargarna

41,16

       

Klass 11 Män 55

   

Placering

Namn

Klubb

Tid

1

Christer Pettersson

Stenshults IF

41,44

       

Klass 13 Män 60

   

Placering

Namn

Klubb

Tid

1

Per Strömberg

Trollhättans IF

44,24

2

Stellan Olsson

USK

48,53

3

Thomas Johansson

Örebro AIK

50,40

4

Gunnar Håkansson

GKN Aerospace

51,07

       
       

Klass 15 M+K Motion

   

Placering

Namn

Klubb

Tid

1

Anders Widegren

Varekil

39,33

2

Mats Ohlsson

Brattås CK

46,24

3

Pål Kjaerum

UIS

46,53

4

Jonas Andersson

Uddevalla

47,09

5

Carl-Ivar Johansson

USK

47,45

6

Fredrik Engdahl

 

48,00

7

Anders Hermansson

Uddevalla IS

51,47

8

Jörgen sandblom

 

52,05

9

Karolina Christensen

Udevalla

56,08

10

Kristoffer Grundén

 

57,39

11

Ulrika Kristoffersson

OK Skogsvargarna

57,50

12

Mikael Andersson

 

57,52

13

Peeter Vöigemast

GKN Aerospace

63,47

 

 

Resultatlista 5 km

   
       

Placering

Namn

Klubb

Tid

1

Julian Eliasson

IK Granit

17,30

2

Benjamin Åberg

Hälle IF

18,10

3

Stefan Lagerkvist

Lysekils SLF

19,47

4

Johan Larsson

AB Backa Elservie/Grundsund

20,54

5

Jan Danielsson

Uddevalla

22,34

6

Alexander Collén

Lysekil

23,29

7

Peter Nilsson

IK Granit

26,30

8

Rickard Ljung

 

27,24

9

Christer Olsson

 

29,24

10

Leo olsson Strand

 

29,24

11

Lisbet Collén

Lysekil

31,13

12

Leif Svensson

Västerby

31,35

13

Stina Lisstorp

Uddevalla

33,29

14

Ove Nilsson

USK

36,10

15

Maud Abrahamsson

USK

42,55

16

Holger Nilsson

IK Granit

43,24

17

Mats Nyman

Vårgårda CK

45,20

18

Birgit Axelsson

USK

45,39

Uppdaterad: 07 OKT 2017 21:03 Skribent: Monica Pettersson
Epost: Adressen Gömd

 

 

Träningskläder 

Exklusiv tränings/fritidskollektion för dig som är medlem i USK. Välkommen att prova och köpa i Bjursjöstugan.

Tränings- och tävlingskläder finns att att se under Kläder. 

För boulesektionen finns fler kläder under fliken Boule.

Postadress:
Uddevalla SK
Bjursjöstugan, Box 145
45116 Uddevalla

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info