Hoppa till sidans innehåll

USK-loppet 2017 Ungdom


         

Resultat ungdom

     
         

Klass 25 Pojkar 9

     

Placering

Namn

År

Klubb

Tid

1

Herman Istad

2008

IK Granit

6,27

2

Måns Wedberg

2008

Hälle IF

6,37

3

Andor Zackrisson

2009

Hälle IF

6,45

 

Klass 26 Flickor 9

     

Placering

Namn

År

Klubb

Tid

1

Maja Karlsson

2010

IK Rössö

8,54

         
         

Klass 23 Pojkar 11

     

Placering

Namn

År

Klubb

Tid

1

Ailo Zackrisson

2007

Hälle IF

10,01

2

Anton Bernhardsson

2007

Hälle IF

11,38

3

Bjarki Niklasson

2008

Uddevalla

13,39

4

Benjamin Karlsson

2007

IK oddevold

16,20

 

Klass 24 Flickor 11

     

Placering

Namn

År

Klubb

Tid

1

Nelly Elned

2006

Hälle IF

10,21

2

Ester Strand

2007

IK Granit

10,33

3

Natalie Davidsson

2007

Brattås CK

11,07

4

Klara Olausson

2006

 

12,10

5

Wilma Andersson

2007

USK

17,01

         

Klass 21 Pojkar 13

     

Placering

Namn

År

Klubb

Tid

1

Algot Wedberg

2005

Hälle IF

8,49

2

Jonas Magnusson

2004

Hälle IF

9,16

4

Isac Missin

2004

Brattås CK

10,23

5

Isak Einarsson

2004

Brattås CK

10,54

6

Nils Kronlid

2005

Stala IF

10,55

7

Edvin Gunnarsson

2004

IK Orient

10,56

8

Melvin Karlsson

2005

IK Granit

11,14

9

Albin Olausson

2004

Klövedal

11,44

10

Hampus Karlsson

2004

IK Oddevold

12,01

 

Klass 22 Flickor 13

     

Placering

Namn

År

Klubb

Tid

1

Hanna Lagerkvist

2004

Lysekils SLF

9,41

2

Hilda Törngård

2004

Hälle IF

9,51

3

Sofie Bernhardsson

2005

LSK

11,39

5

Cornelia Vangenmo

2004

IK Granit

12,07

         

Klass 19 Pojkar 15

     

Placering

Namn

År

Klubb

Tid

1

Shamarke Ahmed

2002

Hälle IF

7,39

2

Nils Bredin

2002

Hälle IF

7,40

         
         

Klass 17 Pojkar 17

     

Placering

Namn

År

Klubb

Tid

1

Merhawi Seyfu

2000

Hälle IF

7,30

 

 

Resultat Pojkar och Flickor upp till 8 år

 
       

Placering

Namn

År

Klubb

1

Hanna Strand

2009

IK Granit

2

Melker Hallberg

2009

 

3

Elias Ohlsson

2009

Brattås CK

4

Ellen Bernhardsson

2010

Hälle IF

5

Ruth Strand

2011

IK Granit

6

Elvira Vangenmo

2010

IK Granit

7

Viggo K-Pettersson

2011

USK

8

Molly Lisstorp

2010

Uddevalla sim

9

Tove Hallberg

2011

 

10

Elin Carlsson

2010

 

11

Ester Ohlsson

2011

Brattås CK

12

Oskar Andersson

2011

USK

13

William Wikström

2012

 

14

Sixten Thörnberg

2011

Uddevalla sim

15

Alexander Wikström

2014

 

16

Vilmer Fernström

2013

Uddevalla

17

Ella Isaksson

2012

Valle IF

18

Lydia Strand

2013

IK Granit

19

Malte Lisstorp

2015

Uddevalla sim

20

Sigrid Thörnberg

2014

Uddevalla sim

21

Alfred isaksson

2015

Valle IF

22

Hennie Christensen

2015

Uddevalla

 

 

Uppdaterad: 07 OKT 2017 20:49 Skribent: Monica Pettersson
Epost: Adressen Gömd

 

 

Träningskläder 

Exklusiv tränings/fritidskollektion för dig som är medlem i USK. Välkommen att prova och köpa i Bjursjöstugan.

Tränings- och tävlingskläder finns att att se under Kläder. 

För boulesektionen finns fler kläder under fliken Boule.

Postadress:
Uddevalla SK
Bjursjöstugan, Box 145
45116 Uddevalla

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info