Hoppa till sidans innehåll

USK-loppet 2016 vuxna


       
Resultatlista     
  10 km    
Klass 1 Män Elit    
Placering Namn Klubb Tid
1 Ahmed Mohmoud Strömstads löparklubb 34,49
2 Christoffer Forsberg Hälle IF 37,01
3 Andreas Klasson Hälle IF 37,30
4 Julian Eliasson IK Granit 37,33
5 Rickard Andreasson USK 38,44
6 Jesper Ringholm USK 38,58
7 Niklas Pettersson USK 40,04
8 Mattias Dosé   45,31
       
       
Klass 3 Män 35    
Placering Namn Klubb   Tid
1 Niclas Tollesson Hälle IF 36,44
2 Jörgen Eriksson SK Granan 39,43
3 Dashiel Maloney USK 41,39
4 Andreas Forsmark CoopForum Torp U-a 42,29
5 Mikael Webb Uddevalla 45,45
       
       
Klass 5 Män  40    
Placering Namn Klubb  Tid
1 Erik Framme Hälle IF 34,49
2 Lasse Fredriksson   40,37
       
       
Klass 7 Män 45    
Placering Namn Klubb  Tid
1 Nicolaus Fager Hälle IF 39,14
2 Emanuel Olsson GKN Aerospace 44,25
3 Olov Olsson Uddevalla Sim 44,31
4 Max Davidsson Göteborg 51,43
       
       
Klass 9 Män 50    
Placering Namn Klubb  Tid
1 Patric Linder   41,08
2 Christer Pettersson Stenshults IF 42,07
3 Stefan Persson GKN Aerospace FF 48,56
       
       
Klass 11 Män 55    
Placering Namn Klubb Tid
1 Pär Klevestedt IF Friskis &Svettis Trollhättan 39,25
       
       
Klass 13 Män 60    
Placering Namn Klubb  Tid
1 Ulf Johansson Stenungsunds Friidrott 45,02
2 Stellan Olsson USK 47,48
3 Gunnar Schriwer Verdandi 50,54
4 Leif Johansson GKN Aerospace 51,00
5 Roger Buhrman GKN Aerospace 51,49
6 Leif Larsson   53,11
7 Håkan Jansson Löpa spring Åmål 54,10
       
       
  DAMER    
Klass 14 Kvinnor 60    
Placering Namn Klubb  Tid
1 Barbro Lindgren USK 59,18
2 Eva Bergström USK 62,36
       
       
  MOTIONSKLASS    
Klass 15 M+K 10 km    
Placering Namn Klubb  Tid
1 Stefan Andersson USK 44,26
2 Anders Jagefeldt   44,55
3 Ulf Ponner USK 47,12
4 Frida Högnert GKN Aerospace FF 50,45
5 Gunnar Håkansson GKN Aerospace FF 52,23
6 Claire Karlsson GKN Aerospace FF 55,25
7 Harriet Albinsson USK 56,40
8 Ulf Lindén Trollhättan 65,52
     
 Klass 16 M+K  5 km    
Placering Namn Klubb    Tid
1 Benjamin Åberg Hälle IF 19,13
2 Kent Hansson Strömstads löparklubb 20,06
3 Johan Svernling   20,28
4 Per Einarsson Brattås CK 20,58
5 Ronja Rungberg USK 21,11
6 Urban Wedberg IK Orient 22,13
7 Peter Nilsson IK Granit 24,29
8 Mikaela Hellström Uddevalla 25,26
9 Emelie Karlsson SLIF 25,28
10 Leo Olsson-Strand   25,50
11 Christer Olsson   25,50
12 Elin Olsson   26,24
13 Maria Simonsson Uddevalla 28,43
14 Kent Holm Trollhättans IF 29,15
15 Leif Svensson Västerby 29,45
16 Ingrid Spetz USK 30,53
17 Eva Nilsson   31,36
18 Hanna Lindvall   32,09
19 Victor Blom   32,13
20 Hans-Evert Nilsson   34,16
21 Ove Nilsson USK 34,23
22 Holger Nilsson IK Granit 41,33
23 Lars Miemois Hunnebostrand 42,09
24 Mats Nyman Vårgårda CK 43,17
Uppdaterad: 07 OKT 2017 20:53 Skribent: Monica Pettersson
Epost: Adressen Gömd

 

 

Träningskläder 

Exklusiv tränings/fritidskollektion för dig som är medlem i USK. Välkommen att prova och köpa i Bjursjöstugan.

Tränings- och tävlingskläder finns att att se under Kläder. 

För boulesektionen finns fler kläder under fliken Boule.

Postadress:
Uddevalla SK
Bjursjöstugan, Box 145
45116 Uddevalla

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info