Hoppa till sidans innehåll

USK-loppet 2015, ungdom


         
Resultat ungdom      
         
Klass 25 Pojkar 9      
Placering Namn År Klubb Tid
1 Nils Kronlid 2005 Stala 7,33
2 Noel Wikblad 2006 USK 7,36
3 Benjamin Karlsson 2007 IK Oddevold 8,18
         
         
Klass 23 Pojkar 11      
Placering Namn År Klubb Tid
1 Algot Wedberg 2005 IK Orient 10,03
2 Daniel Ström 2005 Trollhättans badmintonförening 11,05
3 Edvin Gunnarsson 2004 IK Orient 11,19
4 William Carlsson 2005 Hälle IF 11,28
5 Isak Einarsson 2004 Brttås CK 11,47
6 Hampus Karlsson 2004 IK Oddevold 12,18
         
         
Klass 21 Pojkar 13      
Placering Namn År Klubb Tid
1 Arvid Jogstedt 2003 HAIF 9,17
2 Alexander Carlsson 2003 Hälle IF 9,37
         
         
Klass 19 Pojkar 15      
Placering Namn År Klubb Tid
1 Marcus Claesson 2000 Oddevold 9,44
         
         
  Flickor      
Klass 26 Flickor 9      
Placering Namn År Klubb Tid
1 Sabina Kern 2006 Brattås CK 8,52
2 Alice Einarsson 2006 Brattås CK 9,03
3 Linnéa Fohlén Gladh 2006 OK Flundrehof 9,13
4 Wilma Andersson 2007 USK 9,50
         
         
         
Klass 24 Flickor 11      
Placering Namn År Klubb Tid
1 Vendela Gutke 2005 Hälle IF 10,56
2 Nora Höök  2005 USK 12,55
3 Elin kronlid 2003 Stala 13,31
         
         
Klass 22 Flickor 13      
Placering Namn År Klubb Tid
1 Elin Olausson 2003 IK Orient 12,05
2 Petra Ström 2003 Trollhättan Badmintonförening 12,17
3 Hanna Claesson 2003 HAIF 12,49
         
         
Klass 20 Flickor 15      
Placering Namn År Klubb Tid
1 Ebba Hermansson 2001 Lidköpings IF 11,25
2 Elina Edsberger 2000 Håfreströms IF 11,50

 

 

Resultat Pojkar och Flickor upp till 8 år  
       
Placering Namn År Klubb
1 Samuel Högblom 2007 Groheds IF
2 Måns Wedbeg 2008 IK Orient
3 Alexis Storck 2008 Uddevalla Blue Rocks
5 Emilio Sörqvist 2008 Trollhättans friidrott
6 Alvin Fohlén Gladh 2008 Trollhättan FIK
7 Elina Andersson 2009  
8 Melker Hallberg 6 år  
9 Noah Hellström 2009  
10 Tobias Ström 2009 Trollhättans badmintonförening
11 Samuel Storck 2009 Uddevalla Blue Rocks
12 Viggo K-Pettersson 2011  
13 Wilma Boström  2007  
14 Lukas Haglund 2009 Oddevold
15 Sixten Sand 2011  
16 Molly Boström 2010  
17 Maja Karlsson 2010  
18 Tove Hallberg 4 år  
19 Oscar Andersson 2011 USK
20 Nora Högblom 2009 Groheds IF
21 Vilmer Fernström 2013  
22 Eddi Fohlén 2012 Trollhättan FIK
23 Assar Sand  2014  
Uppdaterad: 15 OKT 2015 20:45 Skribent: Monica Pettersson

 

 

Träningskläder 

Exklusiv tränings/fritidskollektion för dig som är medlem i USK. Välkommen att prova och köpa i Bjursjöstugan.

Tränings- och tävlingskläder finns att att se under Kläder. 

För boulesektionen finns fler kläder under fliken Boule.

Postadress:
Uddevalla SK
Bjursjöstugan, Box 145
45116 Uddevalla

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info