Hoppa till sidans innehåll

USK-loppet 2014, Ungdom


Plats      Namn  År  Klubb  
Pojkar 17

Tid
1 Jacob Lidman 1997 Hälle IF 8,08
2 Jakob Enander 1997 Hälle IF 9,01
Flickor 17      
1 Julia Nilsson 1998 IK Orient 10,28
Pojkar 15      
1 Marcus Lidman 1999 Hälle IF 9,05
2 Erik Fager 1999 Hälle IF 10,21
Flickor 15      
1 Sofia Johansson 2000 Håfreströms IF 10,30
Pojkar 13      
1 Rickard Andreasson   IFK Lane 9,07
2 Karl Johansson 2001 Hälle IF 10,06
3 Jonathan Nilsson 2001 IK Oddevold 11,19
4 Nils Fogelberg 2002   12,11
5 Otto Mattsson 2002 USK 12,25
Flickor 13      
1 Alice Gunnarsson 2002 IK Orient 12,22
2 Clara Johansson 2002   12,38
Pojkar 11      
1 Alexander Carlsson 2003 Orient 9,21
2 Arvid Jogstedt 2003 HAIF 9,39
3 Isak Einarsson 2004 Brattås CK 11,13
4 Edvin Gunnarsson 2004 Hogstorps IF 11,49
5 Melvin Karlsson 2005 IK Granit 12,03
6 Hampus Karlsson 2004 IK Oddevold 12,07
7 Hjalmar Olsson 2004 Bokenäs IF 12,39
8 Jesper Nilsson 2004 IK Oddevold 14,57
9 Emil Boström      16,17
10 Elias Larsson   IK Granit 16,29
Flickor 11      
1 Elin Olausson 2003 Uddevlla Gymnastik 12,22
2 Frida Johansson 2003   12,40
3 Cornelia Vangenmo 2004 IK Granit 13,12
4 Matilda HellbergRådén  2003 USK 13,53
5 Astrid Roos 2003   19,49
Pojkar 9      
1 Algot Wedberg 2005 Orient 6,40
2 Adam Stroud 2005   6,51
3 Kevin Wingård 2004 Uddevalla IS 6,59
4 Gustav Olausson 2005 IK Oddevold 7,04
5 Daniel Ström   TBF 7,04
6 Sebastian Johansson 2005 IK Oddevold 7,14
7 William Carlsson 2005 HAIF 7,18
8 Samuel Söderqvist 2006 IK Oddevold 7,42
9 Noel Kinnsjö Jansson 2005 IK Oddevold 7,43
10 Benjamin Karlsson 2007 IK Oddevold 8,54
Flickor 9      
1 Vendela Gutke 2005 IK Orient 7,20
2 Sabina Kern 2006 Brattås CK 8,32
3 Ebba Fogelberg 2005   8,37
4 Edit Gärde 2006 IK Granit 8,52
Pojkar och flickor upp till 8 år

1 Tilia Olsson 2006 Bokenäs IF
2 Teo Stroud 2008  
3 Teo Kinnsjö Jansson 2006 IK Oddevold
4 Emily Robertsson 2006 Megagruppen
5 Linnea Fohlén Gladh 2006 Trollhättans FIK
6 Molly Bergstrand 2006 Brattås CK
7 Alina Hellberg 2006 Tojang Taekwondo
8 Alice Einarsson 2006 Brattås CK
9 Adam Isaksson   HAIF
10 Måns Wedberg 2008 Orient
11 Felicia Johansson 2006 Trollhättan
12 Mira Wilenius    
13 Elina Andersen   TFIK
14 Alma Olsson 2008 Bokenäs IF
15 Savannah Nilsson    
16 Anton Eriksson 2006 Megagruppen
17 Eliot Sörqvist 2007 Trollhättan FIK
18 Celian Larsson   IK Granit
19 Julia Robertsson 2007 Megagruppen
20 Wilma Andersson 2007 USK
21 Ebba Jacobsson   HAIF
22 Tobias Ström    
23 Eskil Wallebäck 2009 USK
24 Emilio Sörqvist 2008 Trollhättan FIK
25 Melker Hallberg 2009  
26 Noah Hellström 2009 Uddevalla
27 Alvin Fohlén Gladh 2008 Trollhättans FIK
28 Felizia Wilhelmsson 2006 Mediagruppen
29 Wilma Boström    
30 Elin Gainsford    
31 Linus Jönsson 2006  
32 Noah Jönsson 2007  
33 Felicia Berg-Klang 2008  
34 Molly Boström    
35 Tuva Johansson 2009 Trollhättan
36 Elina Larsson   IK Granit
37 Nellie Orvarsson 2010  
38 Malvina Orvarsson 2006  
39 Tove Hallberg 2011  
40 Svea Bergstrand 2009 Brattås CK
Uppdaterad: 10 NOV 2015 19:38 Skribent: Monica Pettersson

 

 

Träningskläder 

Exklusiv tränings/fritidskollektion för dig som är medlem i USK. Välkommen att prova och köpa i Bjursjöstugan.

Tränings- och tävlingskläder finns att att se under Kläder. 

För boulesektionen finns fler kläder under fliken Boule.

Postadress:
Uddevalla SK
Bjursjöstugan, Box 145
45116 Uddevalla

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info