Hoppa till sidans innehåll

USK-loppet 2013, ungdom


USK-Loppet      
Lördag 5 Oktober 2013      
Arrangör: Uddevalla SK      
Elljusspår  vid Bjursjön, Uddevalla       
Tävlingsledare: Bobby Hermansson      
         
Klass 15 Pojkar 17        
Plats Namn År Klubb Tid
1 Jacob Lidman 1997 Hälle IF 8,55
         
         
         
Klass 16 Flickor 17      
Plats Namn År Klubb Tid
1 Frida Lämber   IK Orient 10,19
         
         
         
Klass 18 Flickor 15      
Plats Namn År Klubb Tid
1 Julia Nilsson 1998 IK Orient 10,23
2 Maria Arvidsson 1998 Brattås CK 10,57
3 Sandra Vallin 1998 Brattås CK 11,21
4 Amanda Backlund   IK Orient 11,31
5 Astrid Lees 1998 Brattås CK 11,58
6 Elin Arvidsson 1998 Brattås CK 12,46
7 Isabell Hultén 1998 Brattås CK 13,04
         
         
         
Klass 19 Pojkar 13      
Plats Namn År Klubb Tid
1 Filip Hellgren   Oddevold 9,03
2 Erik Söderberg     9,36
3 Simon Häll   IK Orient 9,5
4 Markus Claesson   Oddevold 9,51
5 Karl Johansson 2001 Hälle IF 9,53
6 Vilgot Larsson 2003   11,55
         
         
         
Klass 21 Pojkar 11      
Plats Namn År Klubb Tid
1 Otto Mattsson 2002 USK 17,59
         
         
         
Klass 22 Flickor 11      
Plats Namn År Klubb Tid
1 Emilia Nätt 2003 IK Orient 14,15
2 Tea Wilenius   USK 12,58
         
         
         
Klass 23 Pojkar 9      
Plats Namn År Klubb Tid
1 Alexander Carlsson 2003 Uddevalla 6,36
2 Oscar Nätt 2005 IK Orient 7,15
3 Isak Einarsson 2004 Brattås CK  7,19
4 Kewin Wingård 2004 Uddevalla IS 7,33
5 Hjalmar Olsson 2004 Bokenäs IF 8,14
         
         
Klass 24 Flickor 9      
Plats Namn År Klubb Tid
1 Elin Olausson 2003   7,2
2 Hanna Claesson   HAIF 7,34
3 Tilda Dahlin 2003   8,18
4 Elin Tysk-Wrang 10 år   8,32
5 Elsa Isaksson 2003 Uddevalla 8,45
6 Emilia Andersson Reimer 2003 Henån 10,33
7 Elin Kronlid 2003 Brattås CK 10,46

 

Klass 25 upp till 8 år    
Plats Namn År Klubb
1 Algot Wedberg    
2 Sebastian Johansson 2005 Oddevold
3 William Carlsson 2005 Uddevalla
4 Tea Sölsnaes Sjöberg    
5 Ludvig Larsson 2006  
6 Tilia Olsson 2006 Bokenäs IF
7 Noel Wikblad    
8 Ida-Karin Johansson 2006 Bokenäs IF
9 Linnea Fohlen Gladh 2006 Trollhättns FIK
10 Alexander Göransson 2006 Uddevalla
11 Theo Palmerand 2006  
12 Filip Tysk-Wrang 6 år  
13 Adam Isaksson 2006 Uddevalla
14 Måns Wedberg    
15 Wilma Andersson 2007 USK
16 Anton Eriksson Anxo 2006 Uddevalla
17 Hugo Larsson 2006 Uddevalla Sim
18 Harry Larsson 2008 Uddevalla Sim
19 Alma Olsson 2008 Bokenäs IF
20 William Göransson 2008 Uddevalla
21 Savannah Nilsson 2006 Uddevalla 
22 Amanda Eriksson 2008 Uddevalla
23 Noah Hellström 2009 Trollhättan
24 Emilia Sörqvist   Trollhättan
25 Alice Einarsson 2006 Brattås CK 
Uppdaterad: 10 NOV 2015 19:39 Skribent: Monica Pettersson

 

 

Träningskläder 

Exklusiv tränings/fritidskollektion för dig som är medlem i USK. Välkommen att prova och köpa i Bjursjöstugan.

Tränings- och tävlingskläder finns att att se under Kläder. 

För boulesektionen finns fler kläder under fliken Boule.

Postadress:
Uddevalla SK
Bjursjöstugan, Box 145
45116 Uddevalla

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info