Hoppa till sidans innehåll

USK-loppet 2019 Ungdom


  POJKAR      
         
Klass 25 Pojkar 9      
Placering Namn År Klubb Tid
1 Carl Lindeskär  2010 Hälle IF 6,25
2 Sigge Gustavsson 2010 TFIK 7,16
3 Linus Granat 2012   7,30
4 Wilhelm Hallander 2010 TFIK 8,29
         
Klass 23 Pojkar 11      
Placering Namn År Klubb Tid
1 Anton Arvidsson 2009 Brattås CK 9,13
2 Viktor Jernberg 2009 Hälle IF 9,20
3 Algot Tersing 2008 Trollhättans Fridrottsklubb 9,49
4 Andor Zackrisson Ljung 2009 Hälle IF 10,03
5 Eddie Nord 2009 Hälle IF 10,12
6 Måns Wedberg 2008 Hälle IF 10,36
         
Klass 21 Pojkar 13      
Placering Namn År Klubb Tid
1 Benjamin Karlsson 2007 Oddevold 13,41
         
Klass 19 Pojkar 15      
Placering Namn År Klubb Tid
1 Jonas Magnusson 2004 Hälle IF 8,26
2 Algot Wedberg 2005 Hälle IF 8,28
3 Isac Missin 2004 Brattås CK 9,28
4 Hampus Karlsson 2004 Oddevold 11,20
         
  FLICKOR      
Klass 26 Flickor 9      
Placering Namn År Klubb Tid
1 Ellen Bernhardsson 2010 Hälle IF 7,01
2 Maja Karlsson 2010 Orient 7,25
3 Hilma Olausson 2010 Brattås CK 8,25
4 Meja Eriksson 2009 Uddevalla sim 10,33
6 Ellie Rundahl 2014   10,54
7 Tuva Rundahl 2014   11,28
         
         
Klass 24 Flickor 11      
Placering Namn År Klubb Tid
1 Hanna Strand  2009 Hälle IF 9,22
2 Hilda Stenstavold 2009 Hälle IF 11,45
3 Saga Eriksson 2007 Uddevalla Sim 11,55
         
Klass 22 Flickor 13      
Placering Namn År Klubb Tid
1 Nelly Elned 2006 Hälle IF 9,25
2 Ester Strand  2007 Hälle IF 9,29
3 Malva Arvidsson 2006 Brattås CK 10,03
5 Natalie Davidsson 2007 Brattås CK 10,06
6 Agnes Knauer 2007 Hälle IF 10,44
         
Klass 20 Flickor 15      
Placering Namn År Klubb Tid
1 Philippa Duff 2005 Hälle IF 9,32
         
Klass 18 Flickor 17      
Placering Namn År Klubb Tid
1 Tilda Knauer 2003 Hälle IF 9,03
2 Alva Olausson 2002 Brattås CK 12,04
       
  POJKAR OCH FLICKOR    
       
Klass 27 Flickor och pojkar upp till 8 år  
Placering Namn År Klubb
1 Ruth Strand 2011 IK Granit
2 Fanny Almfjärd 2012  
3 Clara Nordberg 2012  
4 Ester Ohlsson   Brattås CK
5 Lydia Strand 2013 IK Granit
6 Harry Jämtén 2015 Uddevalla
7 Levin Granat 2016  
8 Frank Jämtén 2016 Uddevalla
9 Malick Kindslätt 2017  
10 Nils Norrman Holmgren 2016  
11 Alfred Isaksson 2012 Valle IF
12 Ella Isaksson 2012 Valle IF
Uppdaterad: 05 OKT 2019 21:53 Skribent: Monica Pettersson
Epost: Adressen Gömd

Träningskläder 

Exklusiv tränings/fritidskollektion för dig som är medlem i USK. Välkommen att prova och köpa i Bjursjöstugan.

Tränings- och tävlingskläder finns att att se under Kläder. 

För boulesektionen finns fler kläder under fliken Boule.

Postadress:
Uddevalla SK
Bjursjöstugan, Box 145
45116 Uddevalla

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info