Hoppa till sidans innehåll

USK-loppet 2018 Vuxna


Klass 1 Män Elit    
Placering Namn Klubb Tid
1 Mikael Ekvall Strömstad Löparklubb 31,27
2 Merhawi Seifu Hälle IF 33,13
3 Mikael Bäcklund Högby IF 33,32
4 Anton Bengtsson Stenungsunds FI 34,27
5 Filip Gunnarsson USK 37,37
6 Julian Eliasson IK Granit 37,46
       
       
Klass 3 Män 35    
Placering Namn Klubb Tid
1 Dashiel Maloney USK 39,17
2 Mattias Igestrand Trollhättans IF 46,41
       
       
Klass 7 Män 45    
Placering Namn Klubb Tid
1 Mattis Gottlow Trollhättans IF 39,09
2 Christer Lindgren Trollhättans IF 42,28
3 Anders Rosén Stenunsunds löparklubb 44,08
4 Olov Olsson USK 48,09
       
       
Klass 9 Män 50    
Placering Namn Klubb Tid
1 Emanuel Olsson GKN Aerospace 42,38
2 Pierre Ekvall Strömstad Löparklubb 45,12
       
       
Klass 11 Män 55    
Placering Namn Klubb Tid
1 Tomas Bengtsson Stenungsunds FI 39,00
2 Christer Pettersson Stenshults IF 42,32
       
       
Klass 13 Män 60    
Placering Namn Klubb Tid
1 Per Strömberg Trollhättans IF 45,24
2 Stellan Olsson USK 48,43
3 Tommy Lacandler TeamMoTo 50,55
4 Leif Johansson TV 88 52,04
5 Gunnar Schriwer Verdandi Fyrstad 55,34
6 Kåre Tjällgren TV 88 58,03
       
       
Klass 2 Kvinnor elit    
Placering Namn Klubb Tid
1 Sylvia Gross Trollhättans IF 42,32
       
       
Klass 4 Kvinnor 35    
Placering Namn Klubb Tid
1 Jeanette Engström USK 46,34
       
       
Klass 6 Kvinnor 40    
Placering Namn Klubb Tid
1 Anna Wallebäck LFK 46,00
       
       
Klass 10 Kvinnor 50    
Placering Namn Klubb Tid
1 Katja Saari USK 46,57
       
       
Klass 14 Kvinnor 60    
Placering Namn Klubb Tid
1 Monica Engkvist TeamMoTo 64,00
       
       
Klass 15 M+K Motion    
Placering Namn Klubb Tid
1 Linus Pettersson Stenshults IF 39,26
2 Hans Uddén USK 44,20
3 Jonas Andersson Uddevalla 45,40
4 Linda Hansson Högsäter 50,27
5 Roger Buhrman GKN Aerospace 53,19
6 Kent Holm Trollhättans IF 57,11
7 Mikael Gustafsson GKN Aerospace FF 58,33
8 Claes Olof Ahnell Lundqvist bygg 59,39
9 Emma Söderlind Srenungsunds löparklubb 62,51
10 Sofia Johansson Trollhättans IF 71,43

 

Klass 16 M+K motion    
       
Placering Namn Klubb Tid
1 Theodor Eliasson IK Granit 16,45
2 Benjamin Åberg  Hälle IF 17,51
3 Algot Wedberg Hälle IF 19,07
4 Ana Nedeljkovic Hälle IF 20,15
5 Johan Larsson AB Backa Elservice/Grundsund 21,11
6 Peter Nilsson IK Granit 21,14
7 Irma Törngård Hälle IF 21,46
8 Urban Wedberg Hälle IF 22,10
9 Ronja Rungberg  USK 22,17
10 Noel Karlsson IK Granit 22,20
11 Lisa Karlsson IK Granit 22,40
12 Jan Danielsson Uddevalla 22,45
13 Melvin Karlsson IK Granit 24,10
14 Ingela Björkdahl Forshälla Runners 26,16
15 Hampus Karlsson IK Oddevold 27,18
16 Sandra Ekvall   27,24
17 Jan Johansson   27,53
18 Tomas Johansson Uddevalla 28,37
19 Eva Buebo Uddevalla 29,09
20 Marie JybornKampf IK Granit 29,51
21 Rolf Kampf IK Granit 30,08
22 Anna Öhman AB Backa Elservice/Grundsund 30,41
23 Eva Bergström  USK 32,21
24 Ingrid Spetz USK 32,45
25 Ove Nilsson USK 38,52
26 Mats Nyman Vårgårda CK 44,03
27 Holger Nilsson IK Granit 49,15
Uppdaterad: 06 OKT 2018 22:42
Skribent: Monica Pettersson
Epost: Adressen Gömd

Träningskläder 

Exklusiv tränings/fritidskollektion för dig som är medlem i USK. Välkommen att prova och köpa i Bjursjöstugan.

Tränings- och tävlingskläder finns att att se under Kläder. 

För boulesektionen finns fler kläder under fliken Boule.

Postadress:
Uddevalla SK
Bjursjöstugan, Box 145
45116 Uddevalla

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info